17 Aralık 2013 Salı

Sonunda...

Herkese sıcacık merhabalar,
Sıcak çünkü şu an Kahramanmaraş'da havalar inanılmaz güzel ve (güneş olan yerlerde) sıcacık. Akşamları ve gölgede biraz donsanızda güneşin yüzünü görmek insana çok iyi geliyor, özellikle Aralık ayında.
Uzun zamandır yazamıyordum, bunun suçlusu kağnı hızıyla çalışan Türk Telekom. Seksenli yıllarda nakil için başvursaydık eminim daha çabuk bağlanırdı telefonumuz. Tamam tamam, aslında Türk Telekom'un pek bir suçu yok, suç müdürlükte çalışan Mahmut Beyamca'da. Kendisi adresimizi yanlış almakla kalmamış, internet nakil başvurumuzu hiç almamış. İnternet yok, İstanbul'da kullandığımız kablolu tv yayını Kahramanmaraş'ta olmadığı için tv yayınımız yok, yakında gazete bayiisi yok, anlayacağınız yaklaşık 1 ay Dünya'dan uzak zamanlar geçirdim. Neyse ki artık gazete bayiimiz hariç her şeyimiz tamam :)
Bunların haricinde Kahramanmaraş nasıl diye sorarsanız derim ki ülkemin her köşesi gibi çok güzel bir şehir. Henüz göremediğim inanılmaz güzellikte mesire yerleri varmış, insanları çok sıcak ve yardımsever, daha ne olsun :) Tek sorunum şimdiye kadar ulaşım oldu sanırım, hayatımda ilk defa, Kahramanmaraş'ta kayboldum. Tekrar nasıl dediğinizi duyar gibiyim, çok basit oldu. Her zaman bindiğimiz (her zaman dediğim 3 kere binmiştim en fazla) 2 numaralı minibüsün meğer 6 farklı çeşidi varmış, hepsi ortak nokta olarak çarşıdan geçiyor ama apayrı yerlere gidiyorlar. Bilmeden binince kendimi şehrin hiç bilmediğim bir yerinde buldum. İşin kötü tarafını nereye gitmek istediğimi anlatmaya çalışınca fark ettim, oturduğumuz yer yeni bir yerleşim olduğu için kimse tarafından bilinmiyordu. Sağolsun bir hanımefendi imdadıma yetişti, eşimden tarif alıp arabasıyla beni eve kadar getirdi, Neslihan Hanım'a bir kere de buradan teşekkür edeyim.
Şimdilik aklıma gelenler bu kadar, en kısa zamanda yazmaya başlayacağım. Yarın kısmetse Adana'ya gidiyoruz eşimle yani bekle beni Sephora :) Gerçi geçen ayın sonunda İstanbul'a gittiğimde Sephora alışveriş kotamı doldurdum ama hiçbir yılbaşı ürünü gelmemişti, umarım şimdi Adana'ya gelmiştir. Mağazaya geldiklerini zannetmiyorum ama UD Naked 3 ve Benefit'in noel takvimi istek listemin başındalar. Bakalım hayırlısı...
Bu minik bey de (yani biz bey olduğunu tahmin ediyoruz) ailemizin son üyesi :)

3 yorum:

  1. ay çok tatlıymış ailenizin yeni üyesiii:)

    YanıtlaSil
  2. Tavşan bakımı zordur ama çok sewimli oluyorlar :) tipe bak :)

    YanıtlaSil
  3. oyoyoy o nasıl tatlı bişey , kıvrık burun :))

    YanıtlaSil